A képzésekről
Tanártovábbképzéseink gyakorlat-orientáltak, a pedagógia módszertan és a kritikai szemlélet áll a középpontban, nem tantárgyhoz kötött.
Ajánljuk, ha a diákok kritikai gondolkodását, véleményalkotási képességét szeretnéd fejleszteni, ha fontos, hogy képesek legyenek jelenségeket több szempontból értelmezni.
Várunk, ha a formális vagy nem formális oktatás bármely területén dolgozol (általános iskola alsó vagy felső tagozatán és középiskolában tanítasz, állami, egyházi, vagy alternatív iskolában, vagy egyetemen oktatsz, múzeumpedagógus vagy, netán kollégiumi nevelőtanár, iskolapszichológus, fejlesztőpedagógus vagy).
Képzéseink megfelelnek a Nemzetközi Holokauszt Emlékezet Szövetség (International Holocaust Remembrance Alliance - IHRA) oktatási ajánlásainak (A holokausztról való tanítás és tanulás - ajánlások)
Rövid (online) képzési programok - 60-90 perces webináriumok
Havi webináriumok
tematikus online módszertani képzések a videóinterjúk használatához kapcsolódó pedagógiai megközelítésekről, konkrét tananyagokról, programokról (60 perc)
Korábbi webináriumaink elérhetők youtube csatornánkon.
A legutóbbi webináriumok közül néhány példa:
A holokausztról való tanítás és tanulás új módszerei - Online tanárképzés (90 perc)
online továbbképzés az IHRA (Nemzetközi Holokauszt Emlékezet Szövetség) oktatási ajánlásairól és az ajánlásokhoz kapcsolódó konkrét tananyagokról
Rövid képzések (ITeach programok) - Egy-kétnapos kontakt programok (online vagy offline)
Videóinterjúk felhasználási lehetőségei a pedagógiai munkában
Multimédiás tananyagok az oktatásban
A videóinterjúk oktatásbeli használatára, a pedagógiai módszertanra, kész oktatási anyagok gyakorlati alkalmazására fókuszáló képzés Időtartam: 1 nap
Helytörténet és oktatás: helytörténeti séták videóinterjúkkal - az IWalk program és pedagógiai háttere
Videóinterjúkat tartalmazó helytörténeti sétákhoz kapcsolódó képzés, melynek középpontjában a helytörténeti oktatás, az emlékhelyeken történő oktatás, az épített környezetbe helyezett oktatás és annak módszertana áll. Időtartam: 1 nap
Digitális tartalmak az oktatásban az IWitness platform használatával
Az IWitness online oktatási platform kínálta pedagógiai lehetőségekre, a platform használatára felkészítő program, a pedagógiai elméleti háttérre is kitekintéssel Időtartam: 1 nap
Film és videóinterjú
Játékfilmek és dokumentumfilmek feldolgozása videóinterjús tananyagok segítségével az IWitness platformon. Időtartam: 1 nap
Az egynapos képzések elvégzése 8 órát igazol.
Hosszabb képzések
Online kurzus – akkreditált képzés (45 órát igazol)
Videóinterjúk használata az oktatásban: megközelítés, szemlélet, pedagógiai elméletek, történelmi háttér, pedagógiai módszertan és kész digitális, interaktív tananyagok megismerése. A program követelménye egy videóinterjús tananyag kipróbálása.
A képzés elemei:
online kontakt elem - közös tanulási szakasz a Zoom felületen (6 alkalom, alkalmanként 120 perc)
önálló tanulási szakasz - a témához kapcsolódó szakértői előadások feldolgozása
személyes konzultáció a szakértőkkel és a program vezetőivel
videóinterjús tananyag iskolai kipróbálása
Holokauszt és előítélet-mentesség oktatása a pedagógiai munkában – 21. századi módszerek akkreditált képzés (45 órát igazol)
Képzés bármely (nem történelem) szakos tanárok részére, mely a videóinterjúk oktatásbeli használatára, a pedagógiai módszertanra, kész oktatási anyagok gyakorlati alkalmazására, interdiszciplináris megközelítésre fókuszál. A program 30 órás kontakt elemből és 15 órás távoktatási elemből áll.
A program középpontjában a USC Soá Alapítvány túlélőkkel és szemtanúkkal készült videóinterjúi, az IWitness online digitális oktatási platformjának használata és digitális valamint online oktatási anyagainak kipróbálása áll.
Holokauszt és előítélet-mentesség oktatása a történelemtanári munkában – 21. századi módszerek akkreditált képzés (30 órát igazol)
Képzés történelem szakos tanárok részére, mely a videóinterjúk történelemóra keretein belüli használatára, a pedagógiai módszertanra, kész oktatási anyagok gyakorlati alkalmazására fókuszál. A program kétnapos kontakt elemből, távoktatási elemből, majd egynapos programzáró kontakt elemből áll.
A program középpontjában a USC Soá Alapítvány túlélőkkel és szemtanúkkal készült videóinterjúi, az IWitness online digitális oktatási platformjának használata és digitális valamint online oktatási anyagainak kipróbálása áll.
Videóinterjúk a 21. század oktatásában – akkreditált képzés (120 órát igazol)
Egyéves tananyagfejlesztő program, mely a videóinterjúk oktatásbeli használatára, a pedagógiai módszertanra, megközelítésre és tananyagfejlesztésre fókuszál. A program elméleti és gyakorlati elemeket egyaránt tartalmaz. A képzés részeként a résztvevők videóinterjús oktatási anyagot fejlesztenek és próbálnak ki, majd a program végén többnapos záró találkozón osztják meg egymással tapasztalataikat és veszik szakmai értékelés alá az elkészített tananyagokat.